Manas Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 21 Haziran 2020 Tarihinden beri faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kurumumuz özel gereksinimli bireylerin ihtiyacına göre tam gün, yarım gün ve seanslı, özel eğitim, spor, özel bakım ve yaşam becerisi eğitimleri verilmektedir.

Otizmli bireylerin farklılıklarını kabul ederek ve benimseyerek her bireyin özgün durumuna göre ve ihtiyaçlarına göre şekillenen bütünsel bir eğitim veriyoruz.

Kuruluş amacımız

Otizmli bireylerin sosyal adaptasyon öğrenme güçlüğü gibi olumsuz etkileyen davranış bozukluklarını minimuma indirmek, gündelik yaşamları daha kaliteli hale getirmek ve öz güven duygusunu kazandırarak topluma yeni bireyler yetiştirmektir.

Geniş yaşam alanlarına sahip olan müstakil bir alanda hizmet veren kurumumuz çocuklarımız için güvenli bir ortamda kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmektedir. 

Her çocuk kendine ait bir spor lideri ile çalışmaktadır. Kişiye özel spor lideri çocuğun sportif gelişimini, öz bakımından beslenmesine ve diğer özel ihtiyaçlarına kadar her konuda gerekli olan desteği sağlamaktadır. 

Çocuklarımız yetenekleri doğrultusunda kort tenisi, masa tenisi, fitness, yüzme, bisiklet, paten, buz pateni, atletizm, futbol, basketbol, kayak, bocce, hentbol, voleybol gibi spor faaliyetlerini günlük yaşam ve öz bakım becerilerini,  dutu bütünleme, sosyal uyum  gibi bir program çerçevesinde eğitim almaktadır. 

Vazgeçme sabret Sloganımızla sizleri aramızda görmekten Mutluluk Duyarız.